szklane znicze

Jak powstają znicze?

Szklane znicze stawiane na grobach bliskich są wyrazem naszej pamięci o nich. Najwięcej zniczy sprzedawanych jest pod koniec października i 1. listopada, gdy Polacy obchodzą dzień Wszystkich Świętych. Chociaż znicz nie wydaje się być skomplikowaną konstrukcją, do stworzenia naprawdę ładnych modeli potrzebna jest specjalistyczna widza i umiejętności. W jaki sposób tworzy się najpiękniejsze znicze?

Lampion

„Sercem” każdego znicza jest oczywiście ozdobny lampion. Te wykonywane są w hutach szkła. Każdy producent lampionów szklanych tworzy swoje autorskie modele. Można wśród nich znaleźć zarówno proste formy, jak i bardziej ozdobne, na przykład ze wzorem serca lub krzyża. Niektóre huty produkują lampiony iryzowane, które wyglądają, jakby dobijała się w nich tęcza. Producent zniczy musi skontaktować się z hutą i zapoznać z jej ofertą. Może wybrać wtedy intersujące go lampiony i stworzyć znicze według swojego pomysłu, zamawiając do nich ciekawe podstawki i pokrywki. Oczywiście może też zdecydować się na pomalowanie części lampionu farbami, by nadać mu unikatowy wygląd. Stworzenie pięknego znicza zawsze jest efektem pracy doświadczonego hutnika i zmysłu artystycznego producenta znicza.

Efekt końcowy

Dobrze dobrane „wykończenia” do lampionu powodują, że staje się on niewątpliwie jedyny w swoim rodzaju. Piękne, szklane znicze są eleganckie i gustowne, w niczym nie przypominają plastikowych zniczy kupowanych masowo w supermarketach. Szklane, ozdobne lampiony przyciągają oko. Ponadto stoją bardzo stabilnie na płycie nagrobka. Nawet silny wiar nie przewróci ich tak łatwo jak zwykłego znicza. Trudniej mu również jest zgasić płonący knot. Szklany lampion wystarczy dobrze wyczyścić i wstawić do niego nową świecę, by odzyskał pierwotny urok. Producenci bardzo starają się, aby kupująca szklany znicz osoba czuła, że wybrała naprawdę produkt z najwyższej półki. Dlatego ich projekty są zawsze dopracowane co do najmniejszego szczegółu, a wykonanie niezwykle rzetelne i precyzyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *