drink w słoiku

Modne drinki… w słoikach

Prowadzisz knajpkę lub restaurację?  Musiałeś słyszeć o super modnych ostatnio drinkach w słoikach. Słoiki zaczęły zastępować tradycyjne szklanki do koktajli alkoholowych, coraz częściej podaje się w nich też desery. Słoiki spożywcze są obecnie must-have w każdej szanującej się knajpce.

Po prostu moda

Jeśli ktoś chciałby poszukać uzasadnienia tego trendu, to będzie mocno zaskoczony. Otóż – nie ma takiego! Drinki w słoikach pojawiły się w jednej z knajpek i okazało się, że klienci chętnie je fotografują i wrzucają zdjęcia na portale społecznościowe, oczywiście tagując knajpkę. Dzięki temu miała ona reklamę i dobry marketing szeptany. Pomysł natychmiast podchwyciły inne restauracje i drinki w słoikach po prostu stały się modne. Słoik przez swoją większą objętość niż szklanka ładniej eksponuje różne kolory różnych alkoholi i dodatków do drinków, pokruszony lód czy pływające w nim owoce. Jeśli do drinka dodamy kolorowe słomki, najlepiej grube, by można było nimi zassać też pokruszony lód, całość wygląda po prostu apetycznie i kusząco. Z punktu widzenia restauratora, słoiki są praktyczniejszym naczyniem niż zwykłe szklanki. Grube szkło jest odporniejsze na stłuczenia i uszczerbki.

Nie tylko drinki

Słoiki robią taką furorę, że zaczęto podawać w nich nie tylko drinki. Bardzo modne stało się też serwowanie w nich lemoniady i innych napojów bezalkoholowych. Słoiki pięknie eksponują też desery. Świetnie wyglądają w nich te, które składają się z warstw, jak na przykład tiramisu. Na sam widok kolejnych warstw słodkości patrzącemu klientowi cieknie ślina. W słoikach można też podawać proste desery z owocami i bitą śmietaną. Oczywiście do ich przygotowania należy wtedy wybierać tylko ładnie wyglądające, apetyczne owoce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w lecie serwować klientom w ten sposób różnego rodzaju sałatki owocowe. W słoiku wyglądają one wyjątkowo apetycznie. Panie na diecie chętniej wybiorą porcję owoców, niż deser przesączony cukrem. W zimie za to w słoikach można podawać różnego rodzaju grzańce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *