regionalne przetwory

Sprzedajesz regionalne przetwory? Opakowanie ma znaczenie!

Regionalne przetwory są zawsze chętnie rozchwytywane na wszelkiego rodzaju festynach, dożynkach i innych plenerowych imprezach. Nic dziwnego – w dobie „sztucznej” żywności wszyscy tęsknimy za prawdziwymi, domowymi smakami. Jak to się dzieje, że jedni wytwórcy regionalnych przetworów zawsze maja kolejki chętnych na swoje wyroby, a u innych stoisko świeci pustkami? Kluczowe jest opakowanie. Pamiętajmy, że wiele z nas najpierw „je oczami”.

Ładny słoik

Jeśli chcemy sprzedawać swoje przetwory, warto zainwestować w ładne słoiki spożywcze. Ktoś, kto nie zna jeszcze naszych wyrobów nie skusi się na zakup tylko dlatego, że zachwalamy ich smak. Możemy oczywiście zachęcić klientów do degustacji, jednak najpierw musimy ich sprowokować, by w ogóle do naszego stoiska podeszli. Dlatego właśnie warto opakować nasze przetwory tak, by już na pierwszy rzut oka potencjalnemu klientowi ciekła ślinka. Kolorowe warzywa czy owoce w ładnych słoikach należy jeszcze dodatkowo ozdobić. W tym celu dobrze jest przykryć nakrętkę jakimś ładnym materiałem i owinąć ozdobny sznureczkiem lub wstążką. Najbardziej widowiskowo wyglądają materiały w deseń w kratkę, przypominającą nieco ceratę. Tak ozdobiony słoik kojarzy się ze spiżarniami na wsi, które pamiętamy jeszcze z domów naszych cioć i babć. Na słoiki warto również nakleić naklejkę albo z nazwą wyrobu, a już koniecznie: z nazwą naszej firmy. Jeśli klientowi posmakują nasze przetwory, na pewno za rok wróci kupić ich więcej, lub wręcz zainteresuje się regularnymi zakupami.

Praktycznie, ale i ładnie

Tak przyrządzone przetwory zakupią nie tylko klienci, którzy będą mieli ochotę na spróbowanie regionalnej kuchni. Słoiki z przetworami, które będą cieszyły oko, mogą być też kupione jako prezent dla kogoś z rodziny lub przyjaciela. Jeśli przy zakupie wręczymy klientowi wybrany słoik z przetworami w papierowej torebce, zamiast zwykłej reklamówce, będzie jeszcze bardziej zachwycony. Pamiętajmy, że takie drobne detale mają ogromne znaczenie w postrzeganiu naszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *